Platforma wyborcza

partnerzy:

bilgoraj.com.pl http://telewizjabilgoraj.pl/

Dla wyborcy

Drodzy czytelnicy, jeśli zdarzyło się Wam, że idąc do lokalu, w którym zamierzaliście spełnić swój obowiązek wyborczy, na miejscu okazało się, że nie możecie głosować na swojego faworyta (inny okręg wyborczy) i na szybko trzeba było kogoś wybrać - ten artykuł jest dla Was...

Postaramy się przedstawić krótką instrukcję jak przygotować się do głosowania i w dniu wyborów bezstresowo oddać głos na swoich kandydatów.

Pierwsza i najważniejsza sprawa: okręg wyborczy.
Ustawa Kodeks Wyborczy, w oparciu o którą odbywać się będą tegoroczne wybory samorządowe, wprowadziła liczne zmiany w dotychczasowej ordynacji. Najważniejszą z nich jest ustanowienie jednomandatowych okręgów wyborczych w gminach poniżej 50 tys. mieszkańców.

Konsekwencją tych zmian jest nowy podział na okręgi wyborcze i obwody głosowania. W wielu przypadkach zmiany mają istotny zasięg i dla mieszkańców mogą okazać się zaskoczeniem. Dlatego wszyscy zainteresowani czynnym udziałem w wyborach powinni zapoznać się z nowymi rozwiązaniami i sprawdzić miejsca lokalizacji komisji obwodowych.

Na naszej platformie wyborczej zamieściliśmy wykaz okręgów wyborczych, siedzib obwodowych komisji wyborczych, komitetów wyborczych i pełną listę kandydatów.

Trzy kliknięcia do kandydata...
Aby jeszcze bardziej ułatwić wyszukanie okręgu, do którego przynależymy, u góry portalu zamieściliśmy wyszukiwarkę. Wystarczy kliknąć i zaznaczyć kwadracik przy słowie okręgi, wpisać nazwę miejscowości lub ulicy i kliknąć przycisk szukaj:

platforma_wyborcza.jpg

Pojawi się wykaz okręgów, w których znajduje się szukana nazwa miejscowości lub ulicy:


platforma_wyborcza_bilgoraj.jpg

Wybieramy właściwy okręg klikając w jego nazwę. Pojawią się informacje o okręgu, siedzibie komisji i wykaz kandydatów (przykład okręg nr 15 w Tarnogrodzie):

platforma_wyborcza_bilgoraj_com_pl.jpg

W zakładkach znajdziemy wszystkich kandydatów na radnych gminy i powiatu, na wójtów, burmistrzów, prezydentów i do sejmiku, na których możemy głosować należąc do danego okręgu wyborczego.

Proste - prawda?

Jak głosujemy?
Przypominamy, że głosowanie w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbywać się będzie od godziny 7:00 do godziny 21:00 w dniu 16 listopada 2014 roku.

W siedzibie komisji wyborczej otrzymamy 4 karty do głosowania. Zgodnie z uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej z 11 sierpnia 2014 roku, karty do głosowania na poszczególnych kandydatów będą odróżniać się kolorystyką, i tak:
a) lista kandydatów do rady gminy będzie koloru białego,
b) lista kandydatów do rady powiatu będzie koloru żółtego,
c) lista kandydatów do sejmiku będzie koloru niebieskiego,
d) lista kandydatów na wójta, burmistrza bądź prezydenta miasta, będzie mieć kolor różowy.


UWAGA! Głosujemy, stawiając krzyżyk w kratce obok nazwiska kandydata! Wyborca może oddać zawsze tylko jeden głos na każdej karcie do głosowania, niezależnie od przypadającej na okręg liczby mandatów.

Nasz Patronat

więcej

Imprezy

więcej

Polityka

Znamy skład Rady Powiatu w Biłgoraju. Druzgocące zwycięstwo PSL-u

Na PSL głosowało 11 538 osób, na Prawo i Sprawiedliwość - 8 635 osób, na Biłgoraj XXI - 3 431 osób, na Prawicę Biłgorajska 5 210 osób, na KWW Biłgorajszczyzna 5 695 osób i na Jedność Ziemi Biłgorajskiej - 3 246 osób. więcej»

więcej

Kronika policyjna