Platforma wyborcza

partnerzy:

bilgoraj.com.pl http://telewizjabilgoraj.pl/

Program Kandydatów z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego do Rady Powiatu w Biłgoraju

Dodał: Redakcja Data: 2014-10-27 22:54:24 (czytane: 2667)

Program kandydatów z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego do Rady Powiatu Biłgorajskiego z okręgu nr 1 Miasto Biłgoraj i okręgu nr 2 Gmina Biłgoraj.Szanowni Wyborcy!
Biłgoraj to największe miasto w regionie, to silny ośrodek wpływający na cały powiat biłgorajski. Dlatego też osoby z ramienia Biłgoraja zasiadające w Radzie Powiatu mają szczególne zadanie. Powinny to być osoby doskonale znające problemy całego regionu, eksperci, którzy swoją wiedzę wykorzystają w działaniach dla dobra samego miasta, ale również dla dobra pozostałych samorządów. Tylko współpracując razem jesteśmy w stanie wypracować takie rozwiązania, które będą przynosiły wymierne korzyści dla nas wszystkich:

1.    Rozwój regionu nie jest możliwy bez sprawnej, szybkiej i bezpiecznej komunikacji. Wspólnymi siłami możemy przyczynić się do poprawy jakości dróg powiatowych i wojewódzkich a dzięki dobrym szlakom komunikacyjnym Biłgoraj zyska na znaczeniu pod względem gospodarczym i turystycznym.
2.    Dobra komunikacja to również łatwy dostęp do informacji. W pełni rozwinięta sieć teleinformatyczna jest przyszłością dla każdego mieszkańca powiatu.
3.    Rozwój rynku gospodarczego warunkowany jest pomocą dla pracodawców i osób chcących otworzyć własną firmę. Dlatego utworzenie systemu wsparcia przedsiębiorców i pracodawców jest koniecznym zabiegiem dla rozwoju przedsiębiorczości w Biłgoraju i regionie.

psl_wybory_samorzadowe.jpg

4.    Pomoc dla istniejących firm oraz stworzenie dogodnych warunków do powstawania nowych, to nic innego jak działania zmierzające do tworzenia nowych miejsc pracy i zmniejszenia bezrobocia. Tylko wspólne wysiłki wszystkich samorządów przyczynią się do zwiększenia znaczenia Biłgoraja i powiatu jako prężnego regionu gospodarczego.
5.    Agroturystyka, hotelarstwo, gastronomia oraz  usługi i atrakcje turystyczne to przyszłość regionu. Stwórzmy z tego co mamy najcenniejsze – z naszej kultury, piękna ziemi biłgorajskiej i naszej gościnności – produkt, który wypromujemy na rynku krajowym i zagranicznym.
6.    Na rynku pracy brakuje fachowców. Dlatego ważne jest powiązanie zapotrzebowania na rynku pracy z ofertą biłgorajskich szkół zawodowych i technicznych.
7.    Uzyskanie dobrego wykształcenia zawodowego i technicznego nie jest możliwe bez specjalistycznej i dostosowanej do jego potrzeb infrastruktury. Konieczne są więc inwestycje w odpowiednie zaplecze edukacyjne.
8.    Mówiąc o kształceniu dzieci i młodzieży nie możemy zapomnieć o zapewnieniu im odpowiednich warunków do uprawiania sportu i rozwoju kultury fizycznej. Biłgorajski basen jest obiektem, z którego codziennie korzystają uczniowie biłgorajskich i ościennych szkół. Dlatego konieczny jest jego remont i rozbudowa o dodatkowe funkcje.
9.    Problemem nas wszystkich jest ciągle zbyt niski standard w lecznictwie, dlatego konieczna jest dalsza poprawa bazy lecznictwa szpitalnego.
10.    Nie wszyscy mieszkańcy powiatu biłgorajskiego mają warunki do mieszkania w domach rodzinnych. Osoby starsze, chore, dotknięte prze los na stałe przebywają w Domach Pomocy Społecznej. Ważne jest to, by stworzyć tym ludziom jak najlepsze warunki do życia. Dlatego potrzebna jest  przebudowa i termomodernizacja obiektów Domu Pomocy Społecznej.
11.    Dziś wiele zadań samorządów, wiele potrzebnych inicjatyw realizowanych jest przez organizacje pozarządowe. Dlatego tylko dobra współpraca pomiędzy jednostkami samorządowymi i organizacjami działającymi na terenie powiatu sprawi, że realne potrzeby mieszkańców Biłgoraja i okolic zostaną w sprawy sposób rozwiązane. Dobrym przykładem tych inicjatyw jest Punkt Porad Prawnych i Obywatelskich. Tego typu punkty powinny działać na terenie całego powiatu.

Reklama.

Kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego do Rady Powiatu Biłgorajskiego to ludzie posiadający pewną wiedzę, to ludzie potrafiący rozmawiać, współpracować i działać w sposób, który przyniesie wymierne korzyści dla nas wszystkich, to ludzie, którzy zadbają o interesy mieszkańców Biłgoraja i całego powiatu.

Wiesław Różyński
Polskie Stronnictwo Ludowe


Kandydaci do Rady Powiatu Biłgorajskiego

okreg_nr_1.jpg

Okręg Nr 1 Miasto Biłgoraj:
1.    Antoni Zenon Iskra
2.    Agnieszka Dąbek
3.    Joanna Drozdowska
4.    Wojciech Dziduch
5.    Justyna Grzegorczyk
6.    Stanisław Franciszek Kanty
7.    Piotr Majcher
8.    Marzena Maria Mroczkowska
9.    Tadeusz Stanisław Pikuta
10.    Leszek Turczyniak
11.    Henryk Eugeniusz Wojda
12.    Wanda Stanisława Zakościelna

okreg_nr_2.jpg

Okręg Nr 2 Gmina Biłgoraj:
1.    Dariusz Marian Wolanin
2.    Elżbieta Barbara Szymanik – Bojarczuk
3.    Wiesław Marian Różyński
4.    Barbara Wojciechowska
5.    Elżbieta Ewa Wróblewska
6.    Stanisław Krzysztof Lewandowski

Spot wyborczy kandydatów z listy PSL do Rady Powiatu >>KLIKNIJ<<

/Materiał pochodzi i jest finansowany przez Komitet Wyborczy PSL/

Tagi: psl biłgoraj   kandydaci do rady powiatu   wybory samorządowe   program wyborczy psl

więcej

Reklama:

więcej

Kandydaci do sejmiku:

Telewizja

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Prawicowość w samorządach w Polsce i UE

Z takim tematem konferencji, na zaproszenie KWW Prawica Biłgorajska gościł w Biłgoraju profesor Mirosław Piotrowski. Piotrowski zalicza...