Platforma wyborcza

partnerzy:

bilgoraj.com.pl http://telewizjabilgoraj.pl/

JAK GŁOSOWAĆ? - instrukcja krok po kroku.

Dodał: Redakcja Data: 2014-11-15 12:39:23 (czytane: 2429)

Drodzy czytelnicy, jeśli zdarzyło się Wam, że idąc do lokalu, w którym zamierzaliście spełnić swój obowiązek wyborczy, na miejscu okazało się, że nie możecie głosować na swojego faworyta (inny okręg wyborczy) i na szybko trzeba było kogoś wybrać - ten artykuł jest dla Was...Postaramy się przedstawić krótką instrukcję jak przygotować się do głosowania i w dniu wyborów bezstresowo oddać głos na swoich kandydatów.

Pierwsza i najważniejsza sprawa: okręg wyborczy.
Ustawa Kodeks Wyborczy, w oparciu o którą odbywać się będą tegoroczne wybory samorządowe, wprowadziła liczne zmiany w dotychczasowej ordynacji. Najważniejszą z nich jest ustanowienie jednomandatowych okręgów wyborczych w gminach poniżej 50 tys. mieszkańców.

Konsekwencją tych zmian jest nowy podział na okręgi wyborcze i obwody głosowania. W wielu przypadkach zmiany mają istotny zasięg i dla mieszkańców mogą okazać się zaskoczeniem. Dlatego wszyscy zainteresowani czynnym udziałem w wyborach powinni zapoznać się z nowymi rozwiązaniami i sprawdzić miejsca lokalizacji komisji obwodowych.

Na naszej platformie wyborczej zamieściliśmy wykaz okręgów wyborczych, siedzib obwodowych komisji wyborczych, komitetów wyborczych i pełną listę kandydatów.

Trzy kliknięcia do kandydata...
Aby jeszcze bardziej ułatwić wyszukanie okręgu, do którego przynależymy, u góry portalu zamieściliśmy wyszukiwarkę. Wystarczy kliknąć i zaznaczyć kwadracik przy słowie okręgi, wpisać nazwę miejscowości lub ulicy i kliknąć przycisk szukaj:

platforma_wyborcza.jpg

Pojawi się wykaz okręgów, w których znajduje się szukana nazwa miejscowości lub ulicy:

platforma_wyborcza_bilgoraj_1.jpg

Wybieramy właściwy okręg klikając w jego nazwę. Pojawią się informacje o okręgu, siedzibie komisji i wykaz kandydatów (przykład okręg nr 15 w Tarnogrodzie):

platforma_wyborcza_bilgoraj_com_pl.jpg

W zakładkach znajdziemy wszystkich kandydatów na radnych gminy i powiatu, na wójtów, burmistrzów, prezydentów i do sejmiku, na których możemy głosować należąc do danego okręgu wyborczego.
Proste - prawda?

Jak głosujemy?
Przypominamy, że głosowanie w wyborach do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbywać się będzie od godziny 7:00 do godziny 21:00 w dniu 16 listopada 2014 roku.

W siedzibie komisji wyborczej otrzymamy 4 karty do głosowania. Zgodnie z uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej z 11 sierpnia 2014 roku, karty do głosowania na poszczególnych kandydatów będą odróżniać się kolorystyką, i tak:
a) lista kandydatów do rady gminy będzie koloru białego,
b) lista kandydatów do rady powiatu będzie koloru żółtego,
c) lista kandydatów do sejmiku będzie koloru niebieskiego,
d) lista kandydatów na wójta, burmistrza bądź prezydenta miasta, będzie mieć kolor różowy.

UWAGA! Głosujemy, stawiając krzyżyk w kratce obok nazwiska kandydata! Wyborca może oddać zawsze tylko jeden głos na każdej karcie do głosowania, niezależnie od przypadającej na okręg liczby mandatów.

Tagi: platforma wyborcza bilgoraj.com.pl   wybory samorządowe 2014   wybory.bilgoraj.com.pl   kandydaci w wyborach samorządowych

więcej

Reklama:

więcej

Kandydaci do sejmiku:

Telewizja

Koncert charytatywny wybudźmy Elżbietę

Zmiany w zasiłkach od 2022 roku

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

POZNAJ KANDYDATÓW W WYBORACH SAMORZĄDOWYCH 2014

Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada br. To od NAS zależy jaki będzie ich wynik, kto przez najbliższe 4 lata będzie decydował...