Platforma wyborcza

partnerzy:

bilgoraj.com.pl http://telewizjabilgoraj.pl/

Dla utrzymania władzy zrobię wszystko?!

Dodał: Redakcja Data: 2014-11-14 23:12:01 (czytane: 4590)

Drodzy Mieszkańcy Biłgoraja, w dzisiejszym swoim oświadczeniu Pan Burmistrz Janusz Rosłan nareszcie pokazał swoje prawdziwe, sprytnie skrywane oblicze. Nie wytrzymał presji i ciśnienia kampanii wyborczej. Wylał z siebie złości i żale oraz posunął się do zarzutów kierowanych pod adresem naszego komitetu.Panie Burmistrzu, gazetka wyborcza Express Biłgorajski zawiera tylko i wyłącznie prawdę, a prawda niestety czasami boli i to bardzo, co udowodnił Pan w swoim oświadczeniu. Zarzuca nam Pan manipulacje danymi. Manipulacja (łac. manipulatio – manewr, fortel, podstęp) – w psychologii oraz socjologii forma wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała cele manipulatora. Sugeruje tym samym Pan Burmistrz Rosłan, że Mieszkańcy Biłgoraja ulegają manipulacji. Nie, Panie Burmistrzu, Mieszkańcy Biłgoraja to inteligentni ludzie, którzy mają rozum i go używają. Podane fakty w naszej gazetce otworzyły wielu osobom oczy i to bardzo Pana boli.

To Pan Burmistrz Rosłan używa słów, których my nie użyliśmy – m.in. "rzekomo nieracjonalnego wzrostu wydatków na Biłgorajskie Centrum Kultury, ogromnego zadłużenia budżetu miasta, nieuzasadnionego zatrudnienia doradcy Burmistrza i ogólnej niegospodarności obecnych władz". To Pan sam nazywa to wszystko "niegospodarnością", a nie my. Żadne takie słowo w naszej gazetce nie padło. Dlaczego Pan kłamie?

razem_dla_bilgoraja.JPG

Tłumaczy się Pan że w BCK zaistniała konieczność utworzenia nowych miejsc pracy. Nie zaistniała, tylko zgodził się Pan na te etaty w momencie składania wniosku o dofinansowanie. My nie pisaliśmy w naszej gazetce na temat nowych etatów, a chyba trzeba było. Napisaliśmy, że naszym zdaniem 48 osób zatrudnionych, to za dużo jak na BCK. Więc dodajmy coś na temat nowych etatów w BCK.
Oto te nowe etaty:
1.Podstawy tańca klasycznego (balet)
Instruktor: Katarzyna Świerszcz
2.Kultura słowa, technika mowy, w tym przygotowanie do egzaminów na studia teatralne
Instruktor: Alicja Jachiewicz
3.Zajęcia plastyczne dla dzieci
Instruktor: Kamil Łukasik
4.Zajęcia plastyczne dla dorosłych - formy dekoracyjno-użytkowe
Instruktor: Anna Niściur
5. Klub "OKOło Filmu"
Animator: Andrzej Klucha
6.Szachy dla dzieci
Instruktor: Artur Kimak
7.Taniec towarzyski
Instruktor: Anna Oleszczak
8.Młodzieżowa Grupa Teatralna
Instruktor: Maryla Olejko
9.Grupa folklorystyczna "Pokolenia"
Instruktor: Anna Iskra, Agnieszka Oleszczak
10.Scena Amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury
Opieka artystyczna: Stefan Szmidt, współpraca reżyserska Alicja Jachiewicz
11. Zespół klezmerski
Animator i Instruktor: Sławomir Niemiec
12. Taniec Jazzowy
Instruktor: Katarzyna Świerszcz

Niech Mieszkańcy Biłgoraja sami ocenią sobie powtarzalność pewnych nazwisk. To są dla nich nowe etaty, a co z tymi na których niektóre osoby były już wcześniej zatrudnione?

Dlaczego Pan Burmistrz nie odniósł się do tego, że Miasto Biłgoraj przekazało dotację dla Fundacji Kresy 2000 w wysokości 10 500 zł na sztukę "Ostatnia Miłość" – obsada 4 osoby – Samuel Atzmon – Wircer, Alicja Jachiewicz – Szmidt, Stefan Szmidt, Ewa Kozłowska.

Pan Burmistrz Rosłan zarzuca nam, że nie użyliśmy danych z OSiR. Dlaczego Pan atakuje jednostkę, która też Panu podlega, ale naszym zdaniem bardzo prężnie działa.
Informujemy Pana, że minęły czasy kiedy JEDYNA SŁUSZNA WŁADZA dyktowała opozycji co ma pisać w swoich materiałach wyborczych. Przecież nie napisaliśmy o PGK, ZEC, Miejskiej Służbie Drogowej, MOPS itd. Zarzuca nam Pan, że w naszym komitecie są dwaj pracownicy OSiR. Panie Burmistrzu OSiR to też jednostka budżetowa Miasta Biłgoraj. Zarzuca nam Pan że popieramy dyrektora OSiR, który startuje przecież nie z naszego, ale z innego komitetu. Powinien chyba się Pan cieszyć z naszego poparcia dla dyrektora jednostki Urzędu Miasta.

My nie zamykamy się na podziały partyjne i koligacje, tylko do swojego komitetu zaprosiliśmy ludzi, którzy są otwarci i marzą o rozwoju Biłgoraja. Tak samo ci, których popieramy swoją pracą udowodnili, że warto ich poprzeć. Spójrzmy na Pana Komitet. U Pana Burmistrza Rosłana zauważamy pracownika miejskiej spółki Junior Pana Mirosława Tujaka – radnego, Przewodniczącego Komisji Oświaty; zauważamy Pana Jacka Patro - radnego, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, którego rodzina jest zatrudniona w Urzędzie Miasta, Panią Rogowską - Radna Rady Miasta, która pracowała w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Reklama.

Pisze Pan, że krytykujemy ilość umów o dzieło w BCK. Z naszej strony nie padło takie słowo. Po co te Pana insynuacje? My zestawiliśmy wydatki, a komentarz pozostawiliśmy Mieszkańcom Biłgoraja. Dlaczego Pan tego nam i Mieszkańcom zabrania? Pisze Pan że zawierano umowy o dzieło z artystami, a "przychód  zazwyczaj pokrywał poniesione koszty". Może pora na pokazanie Mieszkańcom tych umów o dzieło i tych kosztów? Ile razy te koszty nie pokryły wydatków, ile było strat? To chcielibyśmy wiedzieć. Pisze Pan o ofercie kulturalnej BCK, o jej ubogaceniu. Pozostawmy to ocenie Mieszkańców Biłgoraja.

Panie Burmistrzu, my nie odnosiliśmy się do Pana wydatków, a Pan pisze że nasz lider powinien rozpocząć racjonalizację swoich wydatków. Proszę porównać sobie wydatki wszystkich posłów. I wtedy może Pan stwierdzić, czy pan Poseł Szeliga wydaje pieniądze racjonalnie czy nie. Proszę zobaczyć statystyki sejmowe – liczbę wystąpień, interpelacji, zapytań naszego Pana Posła.  Poseł Szeliga w przeciwieństwie do Pana Burmistrza nie ma nic do ukrycia. Wydatki Posła Szeligi są ogólnodostępne na stronie sejmowej od lat i nie musi Pan złośliwie wskazywać adresu, bo Mieszkańcy Biłgoraja są inteligentni i wiedzą gdzie znaleźć odpowiednie dane. Niestety Pana Burmistrza wydatków, kosztów wizyt w miastach partnerskich, kosztów imprez przy otwarciu dróg itp. kosztów delegacji, wyjazdów nie można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. Pan Burmistrz Rosłan tłumaczy się z zatrudnienia doradcy. Może napisze Pan czym zajmował się w tym samym czasie Pana doradca. Czy tylko pracował za 4560 zł brutto miesięcznie w Urzędzie Miasta jako doradca, czy też w tym samym czasie pracował gdzie indziej? Czekamy na odpowiedź. Czy w tym czasie firma powiązana z doradcą Pana Burmistrza świadczyła jakieś usługi przy inwestycjach miejskich dla Urzędu Miasta? Czekamy na odpowiedź. Czy w Biłgoraju doradca burmistrza był jednocześnie inspektorem nadzoru w tym samym czasie przy tych samych inwestycjach? Panie Burmistrzu stanowisko DORADCA samo w sobie zawiera doradzanie, a Pan pisze tu o nadzorowaniu. To czym zajmowali się pracownicy odpowiedzialnych za inwestycje referatów? Jeśli chodzi o 250 usterek. Jak doradca nadzorował inwestycje, pracownicy UM że stwierdzili – pytamy kiedy – po odbiorze 250 usterek? W czasie trwania inwestycji nie było tych usterek? Na bieżąco nie można było monitorować skutecznie etapami inwestycji?

Wraca Pan do symbolu tęczy. W naszej gazetce umieściliśmy rozmowę Mieszkańców Biłgoraja i to tak bardzo Pana boli? Jest wolność, pisze Pan że Pana Komitet jest otwarty dla ludzi o różnych poglądach, dlaczego więc krytykuje Pan poglądy Mieszkańców dotyczące tęczy wyrażone przez Mieszkańców Biłgoraja? Słowa, że ktoś kojarzy tęcze z symbolem seksu w Pana Burmistrza ustach są wyjątkowo żenujące i perfidne. Nikt z nas takiego słowa nie użył. Jednak czyżby Pan Burmistrz Rosłan za wszelką cenę chce innym narzucić swoje własne przemyślenia i skojarzenia?

Panie Burmistrzu Pan jako członek SLD proponuje nam przeczytanie Ewangelii?!? W dalszej części swoich tłumaczeń Pan Burmistrz Rosłan pisze: "Ukazała się również ulotka "Biłgorajska Ośmiornica", pod którą nawet jej pomysłodawca wstydził się podpisać, choć styl ulotki łudząco przypomina ten z EXPRESSU BIŁGORAJSKIEGO. Nie słyszeliśmy od żadnego Mieszkańca Biłgoraja, aby komukolwiek oprócz Pana Burmistrza Roslana ta ulotka kojarzyła się z naszą gazetką. Gazetka ma całkiem inny charakter, a nasz komitet podpisuje swoje materiały wyborcze. Jednak insynuacje dla Wyborców z Pana Burmistrza strony są jednoznaczne. Dlatego informujemy, że nasz komitet nie ma nic wspólnego z ulotką Ośmiornica Biłgorajska.
W związku z powyższymi insynuacjami żądamy od Pana Burmistrza Rosłana natychmiastowych przeprosin. Jednocześnie mamy pytanie, czy informacje, stanowiska podane w ulotce Ośmiornica Biłgorajska są prawdziwe? Tłumaczy się Pan Burmistrz z różnych okresów zatrudnienia różnych osób. Dlaczego nie napisze Pan chociażby tego, że to za Pana kadencji Pani Patro awansowała? Dlaczego nie napisze Pan o spółce Junior i zatrudnieniu Pana Tujaka, który startuje z Pana komitetu? Wyrywkowo i wybiórczo Pan się tłumaczy. Niech Mieszkańcy Biłgoraja sami to ocenią.

Dodamy jeszcze, że Pan Burmistrz odwlekał i odwleka czas odpowiedzi na wiele pism skierowanych do niego przez Pana Posła Szeligę; m.in. dotyczących usterek, wad w inwestycjach miejskich. Może Pan powie dlaczego wyznacza Pan termin odpowiedzi na grudzień po wyborach?

Drodzy Mieszkańcy Biłgoraja, apelujemy do was idźcie na wybory. Sami oceńcie czy należy zobaczyć jak wyglądają wszystkie dokumenty w Urzędzie Miasta, BCK itd. Obecna władza wam tego nie zagwarantuje. Dzisiaj stoją Państwu przed decyzją o przyszłości Biłgoraja na kolejne 4 lata. Przedstawiliśmy Państwu nasz program i z opinii jakie słyszeliśmy w czasie kampanii został przez Was bardzo dobrze przyjęty, za co serdecznie dziękujemy. Dzisiaj prosimy o wsparcie naszego lidera Pana Posła Piotra Szeligę oraz nas wszystkich w najbliższą niedzielę przy urnie wyborczej.

Za każdy oddany nas nas głos z góry Państwu dziękujemy!

Członkowie KWW Piotra Szeliga Razem dla Biłgoraja


/Sfinansowano ze środków KWW Piotra Szeligi Razem dla Biłgoraja/

Tagi: kww piotra szeligi razem dla biłgoraja   wybory samorządowe 2014   kampania wyborcza   janusz rosłan

więcej

Reklama:

więcej

Kandydaci do sejmiku:

Telewizja

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

JAK GŁOSOWAĆ? - instrukcja krok po kroku.

Drodzy czytelnicy, jeśli zdarzyło się Wam, że idąc do lokalu, w którym zamierzaliście spełnić swój obowiązek wyborczy, na miejscu...